POŻYCZKA PRZEZ INTERNET ǀ KALKULATOR ǀ KREDYT GOTÓWKOWY

Alior Bank finansuje budowę elektrowni wiatrowych
Alior Bank S.A., vortex energy oraz Max Bögl International SE podpisały umowę w sprawie finansowania budowy parku wiatrowego Jóźwin. Jest to kolejny, znaczący projekt w sektorze odnawialnych źródeł energii, w którego realizację zaangażował się Alior Bank.

Na mocy podpisanej umowy Alior Bank udzielił kredytu w wysokości 112 mln złotych na budowę parku wiatrowego Jóźwin, składającego się z dziewięciu elektrowni wiatrowych firmy GE o łącznej mocy 25,3 MW.

 

Bank pozytywnie ocenił projekt z uwagi na potencjał wietrzności terenu, na którym powstaje park wiatrowy i doświadczenie inwestorów w budowie i eksploatacji farm wiatrowych w Polsce i na świecie.

 

-Alior Bank, jako bank uniwersalny, aktywnie rozwija działalność kredytową również w ramach project finance i uczestniczy w finansowaniu znaczących projektów infrastrukturalnych. Bank posiada w swoim zespole specjalistów o unikalnych kompetencjach i doświadczeniu w tym zakresie-powiedział Maciej Rudziński, Dyrektor Departamentu Dużych Firm w Alior Banku.

– Jesteśmy szczególnie dumni z sukcesów Banku w zakresie finansowania farm wiatrowych. W ostatnich 18 miesiącach sfinansowaliśmy elektrownie o łącznej mocy 265 MW i to na trudnym rynku cechującym się niepewnością legislacyjną w okresie poprzedzającym uchwalenie ustawy o OZE i spadającymi w ostatnich miesiącach cenami zielonych certyfikatów- dodał Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zespołu Kredytów Strukturyzowanych w Alior Banku.

 

Zespół Kredytów Strukturyzowanych Alior Banku specjalizuje się w finansowaniu inwestycji w takich dziedzinach jak:

energetyka, szczególnie OZE,

media i telekomunikacja,

nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe.

Zespół jest też aktywnym uczestnikiem rynku kredytów konsorcjalnych, dla średnich i dużych klientów.

 

Park wiatrowy Jóźwin jest zlokalizowany na terenie gmin Kleczew oraz Ślesin, a wytworzona w nim energia odnawialna pozwoli na zasilenie blisko 20.000 gospodarstw domowych. Uruchomienie turbin wiatrowych planowane jest na koniec 2015 r., natomiast przewidywana roczna produkcja energii wytworzonej z siły wiatru wynieść ma 66 GWh. Pozwoli to na uniknięcie emisji do atmosfery 22.000 ton CO2 w porównaniu do energii wytworzonej ze źródeł konwencjonalnych.

(cAdOcean 2003-2015, pulsbiznesu.www.PRNews.pl.Pozostale.Rectangle ado.slave(adoceanmyaosdmgikhkpy, BBFLRo0CmAFCcxNGlMz3_NO5EuMaDb3GQUYQlYUvtNr.f7 ;

Źródło: Alior Bank

Szybka kasa bez zaświadczeń

Zobacz tematy powiązane

PKO Bank Polski nagrodzony za patriotyzm w ekonomii

 Bank został uhonorowany nagrodą główną w pierwszej edycji konkursu Indeks Patriotyzmu Gospodarczego „Rzeczpospolitej i Fundacji Patriotyzmu Gospodarczego. PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii duże spółki. Podczas uroczystej gali, nagrodę odebrał Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego. Kapituła inauguracyjnej edycji konkursu uznała, że PKO Bank Polski w największym stopniu przyczynia się do rozwoju naszego […]


ING Bank Śląski udostępnia klientom e-gwarancję

 ING Bank Śląski oferuje gwarancję bankową w formie elektronicznej, wykorzystującą podpis kwalikowany. E-gwarancja nie wymaga drukowania ani podpisywania na papierze, co pozwala przyspieszyć jej dostawę przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla beneficjenta. – ING Bank Śląski zajmuje wysoką pozycję wśród polskich gwarantów. Po wprowadzeniu do oferty e-gwarancji, jako jeden z pierwszych banków w Polsce […]


Szybka pożyczka gotówkowa